چگونه آرایش خود را در روزهای گرم حفظ کنیم؟

عکس مقاله

چگونه آرایش خود را در روزهای گرم حفظ کنیم؟

در روزهای گرم سال به طور معمول حفظ آرایش مشکلتر می گردد. چون میکاپ شما می تواند با اندکی عرق کردن خراب شود. در این مقاله سعی برا ارائه راهکارهایی می شود که در فصول گرم سال میکاپ خود را تا پایان روز حفظ کنید.

 

پاک کردن چربی صورت قبل از آرایش بسیار مهم است.

پیشنهاد می گردد که از شوینده های بدون چربی برای پاک نمودن چربی صورت قبل از آرایش استفاده گردد. سپس صورت خود را با یک دستمال خشک کنید.

 

استفاده از یخ برای بستن منافذ صورت

یکی از راهکارهای بسیار ساده اما مفید، استفاده از یخ می باشد. قیل از آرایش،  صورت خود را با یک تکه یخ ماساژ دهید تا منافذ پوستی شما بسته شده و میکاپ شما بدون خراب شدن حفظ گردد.

 

از کرم ضد آفتاب استفاده کنید

استفاده از ضد آفتاب های مایع و سبک توصیه می گردد.

 

استفاده از پرایمر برای زیر سازی

 پیشنهاد می گردد برا آرایش های سبک و سنگین حتما از یک پرایمر مناسب استفاده نمایید. بخصوص این کار برای افرادی که پوست چربی دارند و زود به زود عرق می کنند بسیار مناسب می باشد.  چون پرایمر ها از خراب شدن زود هنگام آرایش جلوگیری می کنند. همچنین از پرایمر های مات در تابستان استفاده نمایید تا جلوی براق شدن چهره گرفته شده و چهره حالت طبیعی خود را حفظ کند.

 

سبک آرایش کنید

در هوای گرم یک قانون طلایی برای ثابت ماندن آرایش وجود دارد و آن این است که هر چه کمتر آرایش کنید بهتر است. توصیه می گردد  برای تابستان و فصول گرم  فقط مرطوب کننده، کانسیلر و ریمل استفاده کنید. برای بدست آوردن براقیت مناسب برای چهره می توانید از کرم پودر های رنگ روشن استفاده کنید. زمانی که این کرم ها با چربی های منافذ پوست ترکیب می شوند کمی تیره تر به نظر می رسند.

 

استفاده از محصولات ضد آب

یکی از بهترین راهکارها برای حفظ کردن آرایش در روزهای گرم تابستان استفاده از محصولات ضد آب است. حالا چه از ریمل استفاده می کنید و یا چه کرم پودر . این محصولات معمولا ماندگاری بالاتری دارند و نیاز نیست که آرایش خود را زود پاک کنید.

 

کرم پودر مناسب استفاده کنید.

پیشنهاد می گردد که در تابستان از کرم های چرب استفاده نکنید.

 

استفاده از اسفنج به جای انگشت آرایش

بهتر است به جای استفاده از انگشت از اسفنج یا برس های آرایش استفاده کنید چون لایه نازکتری برای روی پوست باقی می گذارد که برای تابستان مناسب تر می باشد.

 

رژگونه مناسب در فصل گرما

برای زیبایی بیشتر در روزهای گرم از رژگونه های مایع و سبک استفاده نمایید.

 

انتخاب پودر مناسب: ماندگاری آرایش

پیشنهاد می گردد که در تابستان از پنکیک های غیر فشرده و پودری استفاده کنید.

 

ریمل دائمی مناسب آرایش صورت در تابستان

ریمل های ضدآب در روزهای گرم تابستان دوام بیشتری دارند.