چگونه بینی خود را با استفاده از آرایش کوچکتر کنیم؟

عکس مقاله

چگونه بینی خود را با استفاده از آرایش کوچکتر کنیم؟

رعایت چند نکته و فوت و فن در حین آرایش تا حدود زیادی می تواند به کوچک تر کردن بینی کمک کند. در ادامه چند نکته را برای نیل به این هدف ارائه خواهیم کرد.

کانتور کردن بینی بزرگ

برای اینکه  بینی‌تان باریک‌تر از حالت معمولی دیده شود پیشنهاد می گردد تا از یک کرم پودر پایه با رنگ دو تا سه درجه تیره تر از پوست صورت استفاده نمایید.

برای انجام این کار ابتدا کرم پودر تیره را با استفاده از براش مخصوص به صورت خط باریک در لبه‌های بیرونی بینی و زیر قوس نوک بینی بکشید. در مرحله بعدی کرم پودر با رنگ روشن و طبیعی را روی استخوان بینی و درست در مرکز دو خط تیره کنار بینی بکشید. حال با استفاده از یک اسفنج رنگ هر دو کرم پودر را کمی محو کنید تا رنگی طبیعی به خود بگیرد.

انجام دقیق این عمل باعث می شود که رنگ هر دو طرف بینی کمی تیره تر به نظر آید و بینی باریک تر دیده شود.

چشم خود را به طور سنگین آرایش نکنید.

بر خلاف باور عموم، داشتن آرایش سنگین بر روی چشم ها نه تنها باعث کم شدن توجهات به بینی نمی گردد بلکه باعث افزایش توجه به بینی شما می گردد. بنابراین توصیه می گردد آرایش چشم سبکتر گردد.

استفاده از کانسیلر در زیر چشم

پیشنهاد می گردد که از یک کانسیلر خوب برای از بین بردن حلقه های سیاه زیر چشم استفاده گردد. زیرا وجود این حلقه ها باعث بزرگ دیده شدن بینی شما می گردد. 

 مدل موی مناسب استفاده نمایید

باید توجه داشت که برخی از مدل های مو نظیر مدل هایی که چتری هستند و از وسط فرق سر باز می گردند باعث بزرگتر دیده شدن بینی شما می شوند. اما ا گر موهای چتری خود را از کنار سر باز کنید برای کوچک تر دیده شدن بینی شما مناسب تر می باشد.

آرایش مات داشته باشید

به طور معمول براق بودن چهره باعث بزرگتر دیده شدن بینی می گردد. شما می توانید بعد از اتمام آرایشتان از یک کرم پودر مات استفاده نمایید تا درخشش چهره ی شما از بین برود. با این کار بینی شما کوچکتر به نظر می رسد.

استفاده از رژگونه

برجسته کردن سایر قسمت‌های صورت نظیر  گونه باعث کوچکتر دیده شدن بینی شما می گردد.  استفاده از یک رژگونه خوش‌رنگ و درخشان بر روی گونه‌ها توجه را به سمت گونه جلب کرده و در نهایت بزرگی بینی دیده نخواهد شد. همچنین می توانید از یک آرایش لب پر رنگ استفاده نمایید تا توجهات را بیشتر به قسمت های دیگر صورتتان جلب نمایید.