راهکارهای مفید در آرایش صورت برای جذاب تر شدن میکاپ

جذاب تر شدن آرایش

راهکارهای مفید در آرایش صورت برای جذاب تر شدن میکاپ

نحوه آرایش صورت تان یکی از راهکارهایی است که می تواند به زیبا و جذاب تر به نظر رسیدن چهره شما کمک کند. برای نیل به این هدف انجام کارهای پیچیده نیاز نیست. تنها استفاده از تکنیک های ساده و اطلاع از نحوه ی پوشاندن عیوب صورتتان کافی است تا چهره ای جذاب داشته باشید.  

در ادامه چند راهکار ساده اما مفید برای بدست آوردن چهره ای برازنده به شما توصیه می گردد.

 

افتادگی چشم هایتان را با بالا کشیدن آنها رفع کنید

راه حل مفید برای برطرف نمودن افتادگی های گوشه های خارجی چشم این است که  با خط چشم یک خط محو از گوشه بالای چشم به سمت گوشه خارجی ابروی خود بکشید. خط محو دیگری نیز از گوشه خارجی پلک پایین به سمت ابروها کشیده و این دو خط را در نزدیکی گوشه خارجی ابرو به هم رسانده و ایجاد زاویه ای کنید. توصیه می گردد این خطوط را تنها در نیمه خارجی چشم خود بکشید و از کشیدن آن در تمام قسمت های چشم خوددارب نمایید.

ترفند مرتبط: استفاده از سایه روشن برای محو نمودن این خطوط در گوشه چشم خارجی

 

پوشاندن صورت با استفاده از کرم پودر 

به منظور محو کردن چربی پوست مناطق چرب پوست خصوصا مناطق  T  شکل از کرم پودر استفاده نمایید.  برای این کار پیشنهاد می گردد که از اسفنج استفاده کرده و روی جوش های صورت را با استفاده از کانسیلر بپوشانید.

 

پوشش دادن تیرگی دور چشم بسیار مفید است

برای پوشاندن سیاهی دور چشم می توانید ابتدا کرم پودر را با ضربه های آرام، دور چشم خود بمالید. سپس از کانسیلرهای با رنگ روشن تر از رنگ کرم پودرتان برای ایجاد هایلایت در دور چشم استفاده کنید.

 

حجیم تر کردن لب ها با تکنیک ساده

برای انجام این تکنیک موارد زیر را انجام دهید:

از خط لبی که تقریبا همرنگ لبان خودتان است استفاده نمایید و توصیه می گردد تنها اندکی از خط طبیعی لبهای خود خارج شوید. 

مداد را آرام و آهسته بر روی شیب لبان خود حرکت دهید. 

توصیه می گردد که از از یک خط لب با رنگی کمی تیره تر در گوشه خارجی لب خود استفاده نمایید.

در قسمت وسط لب پایین، با رنگ های روشن تر کار کرده و هایلایت هایی را به وجود آورید.

با استفاده از یک بورس از محو شدن رنگ خط لب ها اطمینان حاصل کنید.

 

چشم ها را درشت تر به نظر آورید

در زیر ابروها، گوشه های داخلی چشم و بالای پلک ها از سایه های روشن تر استفاده کنید. روی پلک ها را با سایه های تیره تر و با رنگ های گرم تر آرایش کنید. با این کار به چشم ها عمق بخشیده و آنها را بزرگ تر به نظر می آورید. از سایه های نه پررنگ و نه بسیار کمرنگ در قسمت وسط بالا و پایین خط مژه و متمایل به گوشه خارجی استفاده کنید.

در نهایت نیز با یک مداد بژ، قسمت های پایین و داخلی چشم را آرایش کنید. زمانی هم که ریمل می زنید بر روی گوشه های خارجی مژه ها تمرکز داشته و به آرامی در آنها ایجاد زاویه کنید.

 

از یک ریمل مناسب برای بلندتر کردن مژه هایتان استفاده نمایید. 

درست در نیمه خارجی چشم و به سمت بیرون از خط چشم های تیره در بالا و پایین چشم ها استفاده کنید و تمرکز اصلی تان بر گوشه های خارجی باشد. برای ریمل زدن و در بار نخست، از ریشه مژه ها آغاز کنید و همان طور که فرچه ریمل به سمت بالا می آید به سمت گوشه حرکت کنید.

در دفعه بعدی زدن ریمل، تنها بر قسمت های بالای مژه تمرکز کنید. آخرین بار اعمال ریمل را تنها به نوک مژه ها اختصاص دهید. سعی کنید مژه ها به هم نچسبند و برای این کار می توانید از یک بورس مخصوص کمک بگیرید.