تفاوت بین مرطوب کننده و لوسیون

مرطوب کننده و لوسیون

تفاوت بین مرطوب کننده و لوسیون

مرطوب کننده و لوسیون در دو دسته کاملا متفاوت از محصولات قرار می گیرند. اما بیشتر کاربران این دو را یکسان میدانند. برای استفاده درست از این محصولات ابتدا می بایست تفاوت های آنها را بدانیم و سپس از آنها استفاده کنیم.

در این مقاله سعی می شود که اطلاعات کافی را برای شناخت بهتر تفاوت های این دو محصول خدمتتان ارائه گردد.

 

تعریف محصول لوسیون

لوسیون ها نوعی از کرم ها هستند که بر روی پوست مورد استفاده قرار می گیرند و هدف استفاده از آنها،  حل کردن برخی از  مشکلات پوستی  و جلوگیری از آکنه و جوش، محافظت از پوست در برابر آفتاب و یا برای دریافت انواع ویتامین‌ها مانند ویتامین E می باشد. بسیاری از لوسیون‌های موجود در بازار از نظر کاربرد و ویژگی دقیقا در مقابل مرطوب‌کننده‌ها قرار دارند. لوسیون ها معمولا نسبت به مرطوب کننده ها عطر کمتری دارند و برای حل موقت برخی مشکلات پوستی مورد استفاده قرار می گیرند.

 

زمان مناسب استفاده از لوسیون ها

پیشنهاد می گردد  بعد از شستن ظرف ها و در صورت خشکی دست ها از لوسیون دست در آشپزخانه استفاده کنید. همچنین لوسیون های بدن معمولی باعث شادابی پوسستان می گردد.

از لوسیون های حمام که تاثیر بسیار زیادی بر جلوگیری از خشکی پوست بدنتان دارد می توانید بعد از حمام کردن استفاده نمایید. 

 

لوسیون ها چه فوائدی برای پوست بدن  به ارمغان می آورند؟

نقش رطوبت رسانی:  برای پوست افرادی که در مناطق خشک و سرد زندگی می کنند.

رفع پینه: استفاده از لوسیون برا افرادی که ترک پا دارند توصیه می گردد. چون لوسیون ها می توانند سلول های مرده را به راحتی از کف پا جدا کنند.

حس خوب: معمولا استفاده از لوسیون ها با بر جای گذاشتن بوی مطبوع بر روی بدن حس خوبی به فرد و اطرافیان انتقال می دهد.

حفظ آرامش: حتی اگر پوست شما در بهترین حالت سلامتی و شادابی باشد و به هیچ‌گونه مرطوب‌کننده‌ای احتیاج نداشته باشد، استفاده از لوسیون بدن به پوست‌تان آرامش می‌دهد.

شفافیت پوست: جداسازی سلول های مرده و وجود ترکیبات سفیدکننده باعث می شود که استفاده از لوسیون ها در نهایت باعث شفاف شدن پوست شما گردد.

 

مرطوب کننده چیست؟

مرطوب‌کننده‌ها در واقع  کرم‌های انتقال  دهنده ی ویتامین‌ها و روغن‌های ضروری به پوست صورت یا بدن فرد هستند.  به عبارت دیگر به طور دقیق ویتامین و روغن را به پوست منتقل می‌کنند. و به طور کلی برای درمان خشکی پوست شدید تجویز می گردند.

 

تفاوت لوسیون و مرطوب کننده

به طور کلی تفاوت های مابین مرطوب کننده ها و لوسیون به شرح ذیل می باشد

در فرمول ساخت لوسیون از روغن های روان کننده استفاده می شود تا از ایجاد اصطکاک روی پوست جلوگیری کنند در حالیکه مرطوب‌کننده برای احیای رطوبت در زیر پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مرطوب‌کننده‌ها به شکل قابل توجهی سبک‌تر از لوسیون‌ها هستند و به سادگی جذب پوست می‌شوند، اما لوسیون‌ها مانع از ایجاد رطوبت در پوست می‌شوند.